Autor Wątek: Solar Charge Controller  (Przeczytany 95 razy)

staniew

• Jr. Member
  • **
Solar Charge Controller
« dnia: Październik 19, 2020, 17:02:46 pm »
https://photos.app.goo.gl/VTJfS9iUpsZCHojTA
W innym temacie forum jeden z użytkowników napisał że przeholował z rozładowaniem akumulatora.Polecam niedrogi kontroler który może służyć do bezpiecznego rozładowania akumulatora do 11V a prąd rozładowania aż do 20A (w zależności co podłączymy żarówkę ,mate grzewcza,czy np.czajnik samochodowy)
Urządzenie to można dodatkowo wykorzystać wraz z podłączeniem zasilacza laptopa ,do ładowania akumulatorów,jednak max napięcie odcięcia wynosi 15V.
Pewnie da radę podłączyć to do prostownika transformatorowego i ładować  AGM lub GEL ale chyba jakiś elektrolit trzeba zastosować (Tomasz będziesz wiedział ,więc proszę  dopowiedz).
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2020, 18:58:38 pm wysłana przez staniew »

Czesław Zelent

• Newbie
  • *
Odp: Solar Charge Controller
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2020, 14:24:14 pm »
Witajcie. Mam taki controller, rozładowuje akumulator do 10,7V,ładuje trzy rodzaje akumulatorów, kwasowe, gell, agm do napięcia 14,7V.Można opciążyć do 24 godzin. W ten sposób mierze pojemność akumulatora. Tani controller. Pozdrawiam.

dovectra

• Newbie
  • *
Odp: Solar Charge Controller
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2020, 21:17:09 pm »
cześć.
Kupiłem  tester  zb2l (chińczyk), głownie do Liona akumulatorów, ale też zmierzyłem mojego kwasiaka Boscha. Porównałem wyniki pomiarów testerem wykazał 41,96 Ah a moje  analogowe na żarówce 42 ah.