Autor Wątek: Nie polecam tego profesjonalnego areometru.  (Przeczytany 143 razy)

Tadek Marczuk

• Newbie
  • *
Nie polecam tego profesjonalnego areometru.
« dnia: Maj 29, 2020, 07:09:25 am »
 Jest dział na tym forum nie polecam, to wykorzystam okazję i przedstawię produkt którego właśnie nie polecam.Produkt ten to areometr sprzedawany w sklepach wysyłkowych jak też stacjonarnych, jako profesjonalny za około 60-70zł.Przyznam się, że pracuje się nim bardzo dobrze , ale gorzej jest z trwałością.Mam dwa takie areometry jeden zakupiony w listopadzie 2019r, drugi w lutym 2020.W jednym pękło szkło menzurki, w dwóch guma gruszki jest już popękana.Dodam, że używam ich na przemian w amatorskim garażu raz, dwa razy tygodniu.Podejrzewam, że te areometry to leżaki magazynowe.Zachwalałem je zawsze i wszędzie, bo nie wiedziałem do tej pory o ich ukrytym drugim dnie.Gdzie leży przyczyna pęknięcia szkła menzurki, moim zdaniem  wina leży po stronie samej  gruszki.Niedokładne, nieprecyzyjne spasowanie gumy gruszki do średnicy menzurki po prostu szkło nie wytrzymało nacisku.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c5b2c906afd5d0f2

Tomek

• Administrator
  • Newbie
Odp: Nie polecam tego profesjonalnego areometru.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2020, 20:52:01 pm »
Ciekaw jestem jak długo mój pociągnie.
Pozwolę sobie wstawić Twoje filmy które dotyczą omawianego problemu

Marko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2020, 12:39:37 pm »
Ja używam market-owego aerometru i pewnego dnia... nie mogłem zaciągnąć elektrolitu okazało się, że mi gruszka pękła... po prostu ze zmęczenia  :D. Doraźnie okręciłem taśmą izolacyjną aby ją uszczelnić  :)  - nie używam go tak codziennie więc ... zdało egzamin.

Zastanawiałem się nad aerometrem Banera ale  patrząc na Twój temat czasem nie wiem czy warto iść w profesjonalny areometr gdy używa go się kilka razy w roku w moim przypadku i tym bardziej potrafi sprawić niespodziankę.

staniew

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2020, 12:55:25 pm »
Witajcie.To który z dostępnych na rynku areometrów,możecie polecić?

Tadek Marczuk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2020, 06:36:23 am »
Panowie przeraża mnie skala podszywania się pod daną markę na naszym znanym portalu.Wpiszcie teraz na Alle... areometr banner wyskoczą oferty np.taki za 9,90 i taki sam tylko droższy za 17,55.Za 59,99 kupimy identyczny jak z moich filmików, jest też oferta takiego samego, ale  za 89 zł i to już masakra.
Co do obsługi tego bannera jest super i lepszego nigdy nie używałem, wielki plus też za cienki szklany dziubek i pewne zaciąganie z akumulatora elektrolitu.Wielki minus za trwałość gumy z której wykonano gruszkę i pękająca szkło menzurki przy tej gruszce, czyli jest do kitu.Nie krzyczałbym gdyby cena za ten bubel wynosiła nie więcej  niż 30zł.
Osobiście mam na oku areometr firmy Wurth cena na portalu  od 55 do 73,92zł wygląda obiecująco, tylko co z trwałością ?.

staniew

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2020, 10:31:57 am »
Banner to przymiotnik oznaczający produkt top,flagowy,znakomity.Niestety tu chodzi o to by oszukać , bo za 9zł .........A tego Wurtha to muszę gdzieś jechać i obejrzeć.

Tadek Marczuk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2020, 10:53:18 am »
Ten przymiotnik to taki magnes.Rozumiem nieraz jak ktoś w ogłoszeniu np.na  OLX sprzedaje radio samochodowe Sony XYZ  (jest zdjęcie sony) i żeby przyciągnąć więcej oglądających z wyszukiwarki  w tytule pisze ,,sprzedam radio Sony nie Blaupunkt, Alpine, Pioneer'' wiadomo o co chodzi (może ten klient co chciał kupić Pioneer-a kupi jednak Sony)Tu natomiast jest areometr nic na nim nie pisze oprócz nazwy w tytule banner.

staniew

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2020, 09:29:22 am »
Zamówiłem ten areometr do sklepu Wurtha w Warszawie.Poszedłem obejrzeć przed zapłaceniem i zrezygnowałem ,ponieważ jest plastikowy.

Tadek Marczuk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2020, 13:02:16 pm »
A to coś nowego.Plastikowa menzura, czy areometr (spławik)?.

staniew

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2020, 15:52:42 pm »
Spławik siedział wewnątrz,to nie wiem ,ale ta rurka jest z tworzywa.Korci mnie żeby wracając do domu jednak to kupić .Dla tych co by chcieli sobie kupić w firmowym sklepie Wurtha to informuję że można to kupić tylko na działalność .Chore zasady ....

Tomek

• Administrator
  • Newbie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2020, 22:29:54 pm »
Też mnie ten Wurth intrygował, ale wybrałem Bannera - teraz czekam na pęknięcie gruszki. Niestety pierwsze oznaki już widać :(

staniew

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2020, 11:05:01 am »
Siła wyższa zadecydowała,pocałowałem klamkę.Sklep otwarty do 16stej.Zamowię Bannera i gruszkę wysmaruje pastą do uszczelek.

staniew

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2020, 17:14:25 pm »
Byłem w głównej siedzibie uruchom.com.pl i kupiłem areometr Bannera.Polecam tę  firmę.Bardzo fajna obsługa,no i ogólnie to raj dla fanów akumulatorów i prostowników.Półki uginają się od akumulatorów . Naprawdę b.duży wybór i w rozsądnych cenach.Prostowniki i ładowarki wszystkich znaczących firm na rynku Victron,Ctek,Stef-pol itd......Jutro biere się za testy moich zabawek.Pozdrawiam

staniew

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2020, 15:03:51 pm »
Takie pytanie techniczne . Na styku pola zielonego i żółtego areometru Banner, to wartość 1,25 ?

Tadek Marczuk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2020, 19:22:53 pm »